یو بی آر  چیست؟ /  یو بی آر مخفف یو پی اس بین راهی است یا به عبارت مختصر  یو بی ار  (UBR) ، به معنای منبع باتری اضطراری است.

یو بی آر  یک آداپتور الکتریکی است که کار آن ، تامین برق مورد نیاز مصرف کننده بدونه وقفه می باشد .به عبارتی  به عنوان منبع الکتریکی بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید.

یو بی آر در واقع بین مصرف کننده و برق شهر قرار میگیرد و زمانی که برق شهر قطع گردد کار تامین برق مورد نیاز مصرف کننده را بدونه وقفه با استفاده از باتری های داخل خود انجام میدهد .

یو بی آر در زمانی  که برق شهری قطع می شود که بلافاصله برق  لازم مصرف کننده را تامین می نماید. به نحوی که دیگر مصرف کننده خاموش و  یا رستارت نشود . سیستم یو بی ار در زمانی که برق شهر وجود دارد باتری های داخل خود را فول شارژ کرده و آماده نگاه می دارد ، زمانی که برق شهر قظع شد کار تامین برق مورد نیاز سیستم را انجام می دهذ .

چرا UBR به جایی UPS  ؟!!

معمولا یو پی اس ها بسیار گران قیمت هستند و برای مواردی مثل چند عدد دوربین و یا یک مودم اسفاده از آن مقرون به صرفه نست.

وزن بالایی یو پی اس و ابعاد بزرگ آن از دیگر معایب استفاده از این دستگاه است .

ولی یو بی آر به راحتی قابل استفاه است و قیمت بسیار پایین و عمر بالایی نسبت به یو پی اس دارد همچنین در صورت استفاده از یو بی آر دیگر شما نیاز به آداپتور مجزا ندارید و این هزیته نهایی را بسیار کاهش خواهد داد.

باتری UBR

از باتری های لیتیومی در ساخت یو بی آر به کارگرفته شده است . باتری لیتیبومی از بهترین باتری های شناخته شده قابل شارژ در جهان هستند که دارای عمر بالا و جریان دهی بسیار عالی می باشند.

باتری‌های لیتیومی بالاترین چگالی انرژی را فراهم می‌سازند که تقریباً دو برابر انرژی قابل دسترسی از باتری‌های نیکل-کادمیم است. باتری‌های لیتیم-یون معمولاً برای تأمین نیروی لازم در دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موارد استفاده UBR

مورد استفاده در سیستنم های مداربسته

دستگاه های DVR – NVR

دزدگیر اماکن و کلیه سیستم های حفاظتی

مودم و تجهیزات شبکه با برق 12 ولت

دوربین های تحت شبکه IPCAMERA

ال ای دی های تبلیغاتی

دستگاه های پوز (کلیه دستگاه های کارتخوان ثابت و سیار )

و تمامی لوازم برقی 12 ولتی …

 

 

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید