بهترین دزدگیر اماکن کدام است؟

دزدگیر

تعریف دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت :  وسیله ای است که در صورت ورود غیر مجاز به داخل محل مورد نظر سیستم اعلام هشدار را به صدا درآورده و با استفاده از تلفن کننده به صورت تلفنی و یا پیامک به مالکین اطلاع میدهد .

چند نوع دزدگی وجود دارد ؟

دزدگیرهای موجود در بازار  از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی به‌طور کلی همگی آن‌ها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند،

ساختار دزدگیر اماکن چگونه است ؟

اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند no / nc که محل وصل چشمی و دیگر حسگر ها   می‌باشند و دارای کلید معمولی یا ریموت کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند. همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت قطع شدن برق دستگاه بوده و دارای مدار آژیر می‌باشند و معمولا مجهز به تلفن‌کننده خودکار ثابت و یا سیم کارتی  در هنگام تحریک نیز باشند.

بلندگوی دزدگیر :

معمولاً در دستگاه‌های دزدگیر، صدای قوی آژیر یک امتیاز به‌شمار می‌آید و اکثر مردم مایل هستند که صدای آژیر دزدگیر قوی باشد. ازاینرو بهتر است که از بلندگوهای بوقی جهت این کار استفاده شود. معمولاً بلندگوی بوقی یا وات بالا جهت این کار مناسب می‌باشد .

بهتر است که بلندگو در یک جعبه فلزی قرار گیرد و باید آن را در بیرون ساختمان و در قسمت بلندی نصب نمود که دسترسی به آن به سادگی ممکن نباشد.

اگر سیم کشی بلندگو توکار باشد، بهتر می‌باشد، زیرا سیمهای بلندگوی آن قطع شود، صدای دستگاه از کار می‌افتد. البته می‌توان چندین بلندگو در چند نقطه با یکدیگر موازی کرد و نصب نمود و کمی ضریب ایمنی را بالاتر برد.

همچنین اگر از بلندگوی بدون سیم استفاده شود، مشکل قطع شدن سیمهای بلندگو نیز وجود نخواهد داشت. مدارات الکترونیکی بلندگو شامل یک مدار ایجاد پالس ویک مدار تقویت‌کننده (آمپلی فایر) می‌باشد که این مدارات به بلندگو نصب می‌شوند. این مدارات بیشتر از ترانزیستورها و ICهای قدرت با توان بالا در مدار خود استفاده می‌کنند.

باتری دزدگیر اماکن

یک باتری ۱۲ ولتی اسیدی که در جعبه دزدگیر قرارداده می‌شود و در صورت قطع برق یا خرابکاری در سیمهای برق ورودی سیستم را تغذیه می‌کند.

بلندگو داخلی

بلندگو که داخل پندل دزدگیر نصب می‌شود و با برق ۱۲ ولت کار میکند .

بلندگو خارجی

بلندگوی شیپورچی که در محیط بیرونی نصب می‌شود و معمولاً داخل یک محفظه فلزی یا پلاستیکی قرار می‌گیرد.

تلفن کنند

وسیله‌ای که بعد از ایجاد تحریک دزدگیر شروع به تماس و ارسال پیامک به شماره‌های داخل حافظه اش می‌کند. همچنین این وسیله قابلیت کنترل لوازم برقی و ارسال دستور و کنترل دزدگیر را فراهم می‌کند. تلفن کننده‌ها عموماً برای سیستم‌های دزدگیر، سیستم‌های اعلام سرقت و هر گونه سیستم هشدار دهنده مشابه استفاده می‌شوند. تلفن کننده‌های در حال حاضر به دو نوع زیر تقسیم می‌شوند:

تلفن کننده سیم کارتی (به انگلیسی: GSM Dialler ) اساس کار با سیم کارت

تلفن کننده خط ثابت : اساس کار با تلفن ثابت

بهترین دزدگیر در بازار ایران

شرکت های  زیادی در بازار ایران در زمینه تولید دزدگیر اماکن فعالیت دارند یکی از برند با سابقه در این زمینه برند کلاسیک است که از لحاظ کیفیت ساخت و قیمت دزدگیر محبوب و مناسبی می باشد.

در ده سال گذشته چندین برند دزدگیر در ایران مطرح شده اند که یکی از موفق ترین های آن میتوان به برند بسیار عالیه سایلکس silex اشاره کرد.

 

لیست برند های مطرح دزدگیر اماکن در بازار ایران :

پارادوکس paradox  ساخت کشور کانادا

کلاسیک clasic        ساخت کشور ایران

سایلکس  silex       ساخت کشور ایران

فایروال firewall        ساخت کشور ایران

جی ام ک   GMK      ساخت کشور ایران

فوتال    FUTALL       ساخت کشور ایران

آنیک  ANIK              ساخت کشور ایران

پایرونیکس Payronix   ساخت کشور چین


 

 


 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید